احتمالا در کوچه و خیابان موتورسوارهای جوان و نوجوان را دیده اید که با حرکات خطرناک می خواهند جلب توجه کنند. موتورسواری علاوه بر هیجان و لذتی که دارد ، خطرات و آسیب های جدی و جبران ناپذیر برای سرنشین خود یا افراد دیگر به همراه دارد. از آن جایی که بیمه هنگام حوادث کنار نمی نشیند و همواره راه حلی دارد اینبار نیز با عنوان بیمه موتورسیکلت، حامی موتورسواران می شود.مشروط بر اینکه طبق قانون مواردی همچون دارا بودن گواهینامه موتور رعایت شود زیرا از زمان خسارت راننده مقصر باید گواهینامه معتبر ارائه دهد .

برای موتور سیکلت همانند هر وسیله نقلیه دیگر دو بیمه در نظر گرفته شده است:

•    بیمه بدنه موتورسیکلت

دربیمه بدنه موتورسیکلت همانند بیمه بدنه خودرو، که حوادثی  مانند آتش‌سوزی، سرقت خودرو، تصادف و برخورد هر جسم متحرک یا ثابت با موتورسیکلت که موجب انفجار و آتش گرفتن  موتور شود را پرداخت می‌کند.با توجه به مدل و سال ساخت موتورسیکلت ، بعضی شرکت های بیمه ای بیمه نامه را ارائه می دهند .

 

 

        حتما بخوانید : آیین نامه بیمه بدنه

 

 

•    بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت

بیمه نامه شخص ثالث در بین موتور سواران اولویت بیشتری نسبت به بیمه بدنه دارد، این بیم نامه علاوه بر موتور، خسارت های جانی ومالی به شخص ثالث یا راننده مقصر درتصادف با موتور سیکلت را کاهش می دهد. شخص ثالث در این بیمه نامه می تواند عابر پیاده، ترک نشین یا هر شخصدیگری  باشد که در تصادف با موتور دچار خسارت شده است. این خسارت ها شامل فوت، ازکارافتادگی، نقص عضو و هزینه های درمانی هستند. شرکت بیمه گر بر اساس مفاد بیمه­نامه غرامت را پرداخت خواهد کرد.در این بیمه نامه هم مانند بیمه ثالث خودرو ، خسارت جانی بر اساس دیه مصوب هرسال ارائه می شود و خسارت های مالی بر اساس حدااقل تعهد مالی همه سال و با وجود امکان افزایش تعهد مالی ارائه می شود .

با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث برای دارندگان این وسیله نقلیه ، اگر موتورسوار هنگام تصادف فاقد بیمه باشد، هیچ گونه خسارتی از طرف شرکت بیمه پرداخت نمی شود.

 

      شاید این مطلب برای شما جالب باشد :  چرا باید بیمه داشته باشیم ؟      

 

هزینه بیمه شخص ثالث موتور
عوامل زیادی در تعیین بیمه شخص ثالث موتور سیکلت تاثیر گذار هستند که عبارتند از:

•    نوع  و ساختارموتور : موتور سیکلت شامل  سه نوع موتوردوچرخ، موتورسه چرخ و موتوربرقی می باشد که موتورسیکلت سه چرخ هزینه بیمه بالاتری دارد. همچنین اگرسایز و قدرت موتوربالاترباشد،هزینه بیمه موتورنیز بیشترمی شود.

•    سال تولید موتور : هر چه سال تولید موتور جدید تر باشد ریسک پذیری آن کمتر و در نتیجه حق بیمه کمتری دارد.

•    تعداد سیلندر : اگر تعداد سیلندر موتورسه سیلندر یا بیشتر باشد، حق بیمه بیشتری دارد.

عواملی مانند  تخفیف عدم خسارت بیمه موتورو جریمه دیرکرد بیمه موتور نیز تاثیری غیر مستقیم بر قیمت بیمه دارند.

از آنجاییکه موتور سواران جامعه کم نیستند ودر بسیاری موارد موتورسواران  نان آوران خانواده هستند و موتورسیکلت  تنها دارایی آن ها برای تامین  می باشد  بسیار خوب است قبل از حادثه به فکر بیمه برای جبران خسارت ها باشیم تا موجب آسایش خود و خانواده شویم.

کارگزاری رسمی  بیمه مقدس نیاکی (بهینشو) آمل / مازندران  انواع بیمه نامه های وسیله نقلیه،اشخاص ، درمانی و … را بصورت آنلاین صادر میکند . جهت مشاوره رایگان هم می توانید با ما از طریق سایت و یا تلفنی در ارتباط باشید .

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x