آیا بیمه تکمیلی هزینه غربالگری جنین را پوشش می دهد؟

غربالگری جنین

آیا هزینه های غربالگری جنین تحت پوشش بیمه تکمیلی می باشد؟

با توجه به شرایط  نابه سامان اقتصادی و زیاد بودن هزینه های آزمایشگاهی و درمانی ، تهیه بیمه تکمیلی برای زوج های جوان و خانواده هایی که قصد باردار شدن دارند از ملزومات به حساب میاد.

غربالگری جنین یکی از آزمایشات و چکاپ های مرسوم  دوران بارداری است و این سوال برای اکثر خانواده ها پیش میاد که آیا جز پوشش های بیمه تکمیلی حساب می شود یا نه؟

آزمایش غربالگری جنین چیست؟

بسیاری از اختلالات ژنتیکی و ناهنجاری‌های مادرزادی می‌تواند در اوایل بارداری با استفاده از تکنیک‌های مختلف تهاجمی و غیرتهاجمی شناسایی شود. آزمایش‌هایی که در اوایل بارداری برای تشخیص نقص‌های مادرزادی جنین انجام می‌شود شامل آزمایش‌های غربالگری و آزمایش تشخیصی است. هدف این آزمایش‌ها تشخیص زودهنگام نقص‌ها و اختلالات کروموزومی و ژنتیکی در جنین است.

این مطلب شاید برایتان مفید باشد: بیمه  درمان تکمیلی خانواده

آیا بیمه پایه هزینه های  آزمایش غربالگری را پرداخت می کند؟

اصولا بیمه های پایه مانند تامین اجتماعی هزینه های آزمایش غربالگری را پرداخت نمی کنند یا در صورت پرداخت سهم ناچیزی از هزینه ها را پرداخت می کنند و بیشترین مبلغ را خود فرد باید پرداخت کند.

پوشش غربالگری جنین در بیمه تکمیلی

همه شرکت های بیمه در طرح های درمان خود هزینه های غربالگری و سلامت جنین را تحت پوشش قرار می دهند اما باید در نظر داشته باشید هنگام تهیه بیمه تکمیلی،  پوشش غربالگری جنین در طرح بیمه تکمیلی انتخابی شما وجود داشته باشند.

چون تست ها و آزمایشات ژنتیک جنین معمولا در پاتولوژی ها انجام می شود تصور اغلب افراد این است که این آیتم جز پوشش های خدمات آزمایشگاهی قابل پرداخت است اما در واقع درست نیست.

طبق آیین نامه درمان هزینه های غربالگری جنین مربوط به مادر بیمه شده نمی باشد و مربوط به جنین است.بنابراین این هزینه ها به صورت پوشش جداگانه در بیمه تکمیلی در نظر گرفته شده است.

زمان خرید بیمه تکمیلی با پوشش غربالگری جنین

فرد باردار با خرید بیمه تکمیلی نمی تواند از هزینه های مربوط به زایمان مانند هزینه های غربالگری استفاده کند .

بیمه درمان تکمیلی برای بعضی از پوشش های خود دوره انتظار در نظر گرفته است، این به ین معناست که شما برای مثال اگر میخواهید از پوشش پرداخت هزینه های زایمان استفاده کنید حتما باید قبل از بارداری خریداری کنید و سپس بسته به شرکت بیمه گر چند ماه بعد از خرید می توانید هزینه های مربوط به آن را از شرکت بیمه گر دریافت کنید.معمولا دوره انتظار 9 ماهه برای استفاده از پوشش های زایمان در نظر می گیرند.

خرید آنلاین بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی به صورت انفرادی ، خانواده و گروهی ارائه می شود. برای تهیه بیمه تکمیلی مورد نیاز خود اطلاعات و پوشش های مورد نیاز خود را در فرم مربوطه وارد کنید. طرح های مختلف از شرکت های معتبر را مشاهده کرده وبیمه تکمیلی مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

 

 

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x