امروزه با توجه به تورم و افزایش بیش از اندازه قیمت خودرو ، سرقت خودرو یکی از هدف های سارقان به حساب میاد. بنابراین استرس و نگرانی از دست دادن خودرو همواره با صاحبان خودرو وجود دارد . تهیه بیمه بدنه یکی از راه کارهای مفید برای کاهش این نگرانی ها به حساب میاد. در واقع امروزه داشتن  بیمه بدنه الزامی است.

سرقت خودرو به دو دسته تقسیم می شود:

• سرقت درجا
• سرقت کلی

سرقت درجا
در صورتی که لوازم خودرو مانند وسایل صوتی، لاستیک ، رینگ و …. دزدیده شود و خودرو جا به جا نشود سرقت درجا صورت گرفته است.

سرقت کلی
در صورتی که خودرو به صورت کامل از محل خود جا به جا شود سرقت کلی صورت گرفته است. اگر خودروی مفقودی پیدا شود ولی فقط وسایل و لوازم خودرو دزدیده باشند هم باز سرقت کلی محسوب می شود.

این مطلب حتما مطالعه کنید:  بیمه بدنه چیست؟

پوشش های بیمه بدنه
سرقت کلی خودرو همانند آتش سوزی، انفجار و صاعقه جز پوشش های اصلی بیمه بدنه به حساب می آید. که در صورت سرقت خودرو شرکت بیمه موظف است تا سقف تعهدات بیمه نامه به خسارت وارد شده را پرداخت نماید.
سرقت درجا اتومبیل جز پوشش های اصلی بیمه بدنه به حساب نمیاد بهتر است بهتر است با توجه به گران شدن لوازم خودرو هنگام خرید بیمه بدنه پوشش اضافی سرقت درجا را هم خریداری کنید در این صورت با پرداخت حق بیمه لوازم خودرو را بیمه کردید و در صورت سرقت از بابت پرداخت خسارت های مالی خیالتان راحت است.

چگونه از بیمه سرقت خودرو استفاده کنیم؟
اگر خودروی شما یا وسایل آن دزدیده شود، شما باید دو بار در بازه زمانی ۴۵ روزه در نشریات کثیرالانتشار، خودروی خود را آگهی کنید. اگر خودرویتان یافت نشد، این خودرو به نام شرکت بیمه منتقل می‌شود.شرکت بیمه در اکثر موارد سقف خسارت پرداختی ۸۰ درصد ارزش خودرو را تقبل خواهد کرد. اگر بیمه‌گذار قبلا در مدت اعتبار بیمه‌نامه از شرکت بیمه، خسارت بیمه بدنه دریافت کرده باشد، پوشش سرقت بیمه بدنه خودرو تا ۷۰ درصد ارزش خودرو را پرداخت خواهد کرد. الباقی ۲۰ یا ۳۰ درصد به عنوان فرانشیز بیمه بدنه به عهده خود بیمه‌گزار خواهد بود.
توجه داشته باشید میزان فرانشیز و جزئیات مربوط به بیمه بدنه و پوشش سرقت خودرو در شرکت های مختلف بیمه ای متفاوت است.
قبل از تهیه بیمه بدنه حتما با کارشناسان خبره و مطلع مشورت کنید.

با ورود به سایت بهینشو و انتخاب بیمه بدنه، در فرم مربوطه مشخصات خودرو اعم از سال ساخت ، نوع خودرو ، پوشش های مد نظر و … را وارد کنید تا لیستی از قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف را مشاهده کنید و در خواست مد نظرتان را ثبت کنید.

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x