بیمه درمان تکمیلی خانواده

بیمه تکمیلی خانواده

بیمه تکمیلی یکی از خدمات بیمه می باشد همانطور که از نامش پیداست به عنوان تکمیل کننده هزینه های درمانی افراد در کنار بیمه های پایه (تأمین اجتماعی، خدمات درمانی و… ) برای جبران هزینه های درمان می باشند.در این نوع بیمه، بیمه گذار بیمه تکمیلی را برای هزینه های درمانی مازاد بر بیمه پایه در یک قرارداد یکساله مورد استفاده قرار می دهد ، اگر فرد بیمار از خدمات پایه ای بیمه استفاده نکند باید همه هزینه های درمان را شخصا پرداخت کند که در حال حاضر بیمه های تکمیلی با شرایط متفاوت و متناسب با وضعیت بیمه گذار؛ این هزینه های را جبران می کنند.

انواع بیمه درمان های تکمیلی

شرکت های بیمه گر انواع مختلفی از بیمه تکمیلی را ارائه می‌ کنند و می توان بیمه درمان تکمیلی را فقط یکی از انواع این نوع رشته بیمه ای دانست. بیمه درمان تکمیلی دارای دسته بندی های گروهی، انفرادی و خانواده است که در زیر به آن ها می‌پردازیم.

1) بیمه درمان تکمیلی گروهی

بیشتر بیمه های درمان تکمیلی در این نوع گروهی جای می‌گیرند.کارفرما می تواند اعضای سازمان شامل کارکنان رسمی، پیمانی ، قراردادی و حتی کارکنان بازنشسته خود را بیمه تکمیلی نماید البته تعداد این افراد باید از حدی فراتر رود و همه آن افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی با شماره کارگاهی آن سازمان باشند.
در بیمه تکمیلی گروهی ، علاوه بر اعضای سازمان می توان خانواده آن ها نظیر همسر، فرزندان ، پدر ، مادر و افراد تحت تکفل شان را تحت پوشش قرار داد.
2) بیمه درمان تکمیلی انفرادی
طرح نوین ارائه شده توسط شرکت های بیمه‌گر که نرخ و طرح های متعددی را برای دربرگرفتن نیازهای بیمه اشخاص شامل می شود و مناسب افرادی است که امکان تهیه بیمه درمان تکمیلی را تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به صورت گروهی ندارند. هر فرد با توجه به پوشش‌ها و حق بیمه مناسب خود می تواند طرح مختص خود را خریداری نماید.در حال حاضر فقط شرکت های بیمه سامان و بیمه تعاون ، طرح بیمه درمان تکمیلی انفرادی را ارائه می دهند که هر کدام شرایط بیمه ای خاصی دارند. بیمه‌گزار در انتخاب بیمه درمان تکمیلی انفرادی باید به تعداد مراکز درمان تحت قرارداد با بیمه‌گر توجه نماید که هرچه تعداد این مراکز درمانی طرف قرارداد بیشتر باشد، مراجعه به مراکز درمانی در هنگام بیماری و بستری شدن آسان تر می باشد .

3) بیمه درمان تکمیلی خانواده

برخی از شرکت های بیمه‌گر طرح تکمیلی بیمه درمان تکمیلی خانواده را ارائه کرده اند که می توان از بین این طرح‌ها به بیمه درمان تکمیلی خانواده سامان و بیمه تکمیلی خانواده تعاون اشاره کرد.در بیمه تکمیلی خانواده نیازی نیست که بیمه تامین اجتماعی افراد متقاضی از یک سازمان رد شده باشد و شرطی نیز برای حداقل تعداد افراد بیمه شده وجود ندارد. در بیمه تکمیلی خانواده  با پرداخت حق بیمه به ازای تمام افراد خانواده ، به صورت خانوادگی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار می گیرند.

برخی از مزایای بیمه تکمیلی خانواده عبارتند از:

•    امکان پرداخت حق بیمه تکمیلی خانواده به صورت اقساط در بعضی از طرح ها و شرکت های بیمه ای
•    امکان تهیه بیمه نامه تکمیلی حتی بدون نیاز به داشتن بیمه پایه تامین اجتماعی
•    پوشش های بیمه ای با سقف تعهدات متنوع برای همه اعضای خانواده
که این پوشش ها شامل مواردی مانند:
– پرداخت هزینه بستری در مراکز درمانی تا سقف ذکر شده در تعهدات بیمه
– پرداخت هزینه مربوط به انجام عمل های جراحی خاص
-پرداخت هزینه جراحی های سرپایی
-پرداخت هزینه خدمات آزمایشگاهی، هزینه های تشخیص بیماری، هزینه های پاراکلینیکی و …
-پرداخت هزینه مربوط به زایمان
-پرداخت هزینه درمان ناباروری زوجین
-پرداخت هزینه دندانپزشکی (با توجه به نوع و سقف تعهدات بیمه)
-پرداخت هزینه آمبولانس
-پرداخت هزینه های دارویی
-پرداخت هزینه ویزیت و معاینه توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص
همچنین لازم به ذکر است ما با داشتن کد همکاری با اکثر شرکت های بیمه ای معتبر امکان استفاده از طرح های متنوع بیمه ای متناسب با توان مالی هر خانواده در کارگزاری ما فراهم می باشد.

انواع بیمه درمان تکمیلی را مشاهده کنید و طرح مناسب از شرکت بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x