بیمه مسئولیت نوعی بیمه نامه است که مربوط به  شناخت افراد از حقوق و مسئولیت‌های یکدیگر و تأمین امنیت حرفه‌ای مشاغل و فعالیت‌ها، می‌باشد.

درباره بیمه بیشتر بدانید ….

ما با فعالیت روزمره خود در هر حوزه ، مسئولیت‌هایی را می‌پذیریم. زندگی روزمره همه ما پر از اتفاق ریز و درشت است که در این جریان، آسیب‌هایی به خود ما یا دیگران وارد می‌شود. که برای ایجاد امنیت و آسایش خاطر در فعالیتمان بیمه مسئولیت یکی از راهکارهایی است که می‌تواند مورد توجه باشد.

شاید برای شما این مطلب جالب باشد : بیمه تکمیلی چیست ؟

به طور کلی بیمه مسئولیت، تعهد بیمه‌گزار در مقابل ضررهای مالی و جانی به افراد ثالث و یا افراد تحت پوشش در محیط کاری ما است. بیمه مسئولیت فقط در صورتی خسارات را پوشش می‌دهد، که مسئولیت آن بر عهده بیمه‌گذار باشد. در واقع این بیمه، مسئولیت بیمه‌گذار در مقابل سایر افراد است.

رایج ترین انواع بیمه مسئولیت در بازار بیمه، بیمه مسئولیت کارفرما درقبال کارکنان و بیمه مسئولیت مشاغل مختلف در قبال اشخاص ثالث ( افرادی که به دلیل فعالیت شغلی خود با آنها در ارتباط هستیم )؛ می باشند.

بهترین بیمه مسئولیت با توجه به پوشش مناسب و تعهدات شرکت بیمه‌گر در قبال مسئولیت بیمه گذارو سقف آن ها در بیمه‌نامه از عوامل مهم در انتخاب بهترین بیمه مسئولیت محسوب می‌شود.پوشش ها در یک بیمه نامه مسئولیت شامل هزینه های پزشکی، دیه فوت و یا نقص عضو و در برخی موارد خسارتهای مالی وارد شده در اثر مسئولیت بیمه گذار تحت پوششش است که در این بیمه نامه با پرداخت حق بیمه اضافی و با توجه به ریسکهای موجود در فعالیت بیمه گذار پوشش های تکمیلی قابل ارائه می باشند.

وظایف و مسئولیت بیمه‌گزار و بیمه‌گر در بیمه مسئولیت

در تمام بیمه‌نامه‌ها، تا زمانی که حق بیمه پرداخت شود، بیمه‌نامه بر قرار خواهد بود و فرد تحت پوشش است. در نتیجه اگر فرد متقاضی حق بیمه خود را نپردازد، بیمه‌گر می‌تواند بر اساس مفاد مندج در قرارداد، ‌نسبت به فسخ یا تعلیق قرارداد اقدام کند.

اگر شرایط فعالیتی و یا میزان ریسک در بیمه‌نامه‌های مسئولیت به هر دلیلی عوض شود بیمه گذار لازم است تا به شکل کتبی شرایط را به بیمه‌گر اعلام کند.رعایت اصل حسن نیت در این نوع از بیمه نیز مانند تمامی بیمه‌ها لازم است. بیمه‌گزار موظف است اطلاعات کامل و صحیح در مورد نحوه فعالیت خود به شرکت بیمه‌گر ارائه کند.

اگرحادثه‌ای رخ دهد و میزان تعهد و مسئولیت بیمه‌گذار برای بیمه‌گر مشخص باشد، بیمه‌گر می‌تواند پیش از صادر شدن رای دادگاه خسارت را پرداخت کند.

کارگزاری بیمه مقدس نیاکی آمل / مازندران در سایت بهینشو 24 برای خرید بیمه مسئولیت، در اکثر ردیف های شغلی نرخ شرکت های بیمه ای  برتر در حوزه بیمه مسئولیت را ارائه داده و شما با مقایسه و و بارگذاری مدارک مورد نیاز انتخاب کنید . این امکان هم وجود دارد جهت دریافت نرخ شرکتی که در سایت موجود نمی باشد با تکمیل فرم توافقی؛ درخواست تعیین نرخ نمایید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x