داشتن بیمه در هر کسب و کار یا حوزه فعالیتی واجب و ضروری می باشد . با داشتن بیمه یک اطمینان خاطری برای افراد به وجود می آورد که در صورت بروز حادثه پشتیبان قوی برای جبران هزینه ها داشته باشند .
یکی از فعالیت‌های مفیدی که زندگی انسان را بهتر، سالم‌تر و زیباتر می‌کند، ورزش است. امروز ورزشکاران هم از این قاعده مستثنا نیستن و ورزشکاران آماتور و حرفه ای باید از بیمه خاص خودشان استفاده کنند .

ورزش پر از اتفاقات پیش بینی نشدنی است. هر چه حرفه‌ای‌تر  باشید، پر‌ خطر‌تر نیز می‎شود. وقتی در ورزش به اوج هیجان می‌رسیم و برای جبران امتیاز تلاش می ‌کنیم، ممکن است در این بین ناخواسته به همدیگر آسیبی نیز وارد کنیم یا با حادثه ای ناگهانی مواجه شویم.

این مطلب را حتما بخوانید :   بیمه چیست ؟

بیمه ورزشی چیست ؟

بیمه ورزشی قراردادی بین یک ورزشکار با فدراسیون پزشکی و ورزشی است. در این قرارداد فدراسیون متعهد می‌شود در برابر گرفتن حق بیمه ورزشی و برای مدت یک سال، هزینه‌های مالی آسیب بدنی، نقص عضو و فوت احتمالی را که ممکن است برای ورزشکار در هنگام تمرین پیش بیاید را تا سقفی مشخص که هر ساله از سوی فدراسیون اعلام می شود بپردازد .

بیمه ورزشی به عنوان زیرمجموعه بیمه حوادث است که به‌صورت ویژه برای امور ورزشی دایر شده است. بدین ترتیب هرگونه فعالیت باشگاهی آماتور، حرفه‌ای و فعالیت‌های کوهنوردی باید بیمه ورزشی داشته باشند ، زیرا در این شرایط با توجه به ریسک فعالیت ورزشی فرد می تواند پوشش دلخواه برای خطر پیش روی خود تهیه کند .

 

بیمه ورزشی مناسب چه کسانی است؟

همه ورزشکاران آماتور، حرفه‌ای، قهرمان‌های ورزشی، مدال‌آوران، ملی‌پوش‌ها، پیشکسوت‌های ورزشی، و کوهنوردان می‌توانند از این بیمه استفاده کنند. همچنین داشتن این بیمه برای مدیران باشگاه‌ها، لیدرهای تیم‌های کوهنوردی، مربی‌ها و حتی کادر فنی ورزشگاه‌ها و باشگاه‌ها هم الزامی است.

 

مزایای بیمه ورزشی فدراسیون چیست؟

•    دریافت هزینه هرگونه خسارت بدنی و نقص عضو که در زمان تمرین ورزشی رخ داده باشد.
ی    ادامه درمان ورزشکار در سال بعدِ پس از آسیب، که با تمدید به‌موقع کارت بیمه ورزشی صورت می‌گیرد.
•    ورزشکارانی که سه سال پشت سر هم بیمه ورزشی داشته‌اند، در صورت بروز حادثه تا پنج‌ برابرِ تعرفه دولتی غرامت دریافت می‌کنند.
•    درمان ورزشکارانی که با دفترچه بیمه اقدام به درمان کرده‌اند، به صورت صددرصد و بدون اعمال فرانشیز پرداخت می‌شود.
•    ورزشکارانِ دارای کارت بیمه از امکانات فدراسیون پزشکی ورزشی استان مانند فیزیوتراپی، ارتوپدی، تغذیه، روان‌شناسی ورزشی و کلاس‌های آموزشی برخوردار می‌شوند.
•    ورزشکاران دارای مقام‌های آسیایی و جهانی از امکانات فدراسیون پزشکی ورزشی به‌صورت رایگان استفاده می‌کنند.
•    ورزشکارانی که کارت بیمه ورزشی دارند، در صورت نیاز به عمل جراحی، هزینه کمتری برای عمل خود می‌پردازند.
‌    ورزشکاران دارای بیمه تکمیلی می‌توانند پیش از ارائه مدرک‌های درمانی به فدراسیون، از بیمه تکمیلی خود هم بهره‌ند گردند.

 

6 نکته‌ی بسیار مهم در خصوص بیمه ورزشی فدراسیون

•    پرداخت هزینه‌های درمانی فقط به آسیب‌های ورزشی تعلق می‌گیرد که در اماکن مورد تایید و دارای مجوز از سازمان ورزش و جوانان و سایر وزارتخانه ها رخ داده باشد.
•    تنها تا ۲ ماه پس از تاریخ درمان می‌توانید نسبت به دریافت هزینه‌ها از سازمان مربوطه اقدام کنید.
•    در صورتیکه حادثه پیش از عضویت محرز گردد، فدراسیون هیچگونه تعهدی در قبال آن حادثه نخواهد داشت و گزارش فوق باطل می‌گردد.
•    اگر درمان آسیب ورزشکار به سال عضویت بعد موکول گردد تنها در صورتی مورد پذیرش خواهد بود که گزارش حادثه حداکثر تا ۲ هفته پس از حادثه به هیات ورزشی استان ارسال شده و در تمدید عضویت و دریافت کارت جدید اقدامات لازم انجام شده باشد.
•    اگر مسابقه، اردوی ورزشی، مراسم و جشنواره در شهر، استان و یا کشور دیگری برگزار می‌شود، نسبت به دریافت حکم ماموریت یا معرفی نامه شرکت اقدام کنید.
•    فدراسیون ورزشی پزشکی کشور از سوی قوه قضاییه هیچگونه تعهدی نسبت به پرداخت دیه و ارش ندارد و کلیه‌ی هزینه‌ها و تسهیلات درمانی، کمک هزینه‌ای برای درمان، نقص عضو یا فوت می‌باشند.

 

مدت زمان بیمه ورزشی

بیمه ورزشی  فقط تا یکسال اعتبار دارد. در صورتیکه هم اکنون این کارت را دارا هستید و هنوز اعتبار زمانی دارد، به معنای این است که شما دارای قرارداد بیمه‌ای با سازمان فدراسیون ورزشی و پزشکی کشور هستید.

 

خرید بیمه ورزشی
امروزه جامعه ورزشی رو به افزایش می باشد که همین امر نشاندهنده اهمیت ورزش در جامعه می باشد . پس با خرید بیمه نامه ورزشی در کنار کارت عضویت بیمه ورزشی فدراسیون ، ورزش خود را در برابر خطرات احتمالی مصون کنیم . شما می توانید در کارگزاری بیمه مقدس نیاکی اقدام به خرید بیمه حوادث ورزشی نمایید تا با خیال آسوده به تمرینات ورزشی خود را انجام دهید .

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x