تعریف بیمه
بیمه معادل کلمه انگلیسی Insurance می باشد که سازوکاری است که طی آن یک بیمه‌گر (شرکت بیمه)، بنا به ملاحظاتی تعهد می‌کند که زیان احتمالی یک بیمه‌گذار ( متقاضی خرید بیمه ) را در صورت وقوع یک حادثه در یک دوره زمانی خاص، جبران نماید یا خدمات مشخصی را به وی ارائه دهد؛ بنابراین، بیمه یکی از روش‌های مقابله با ریسک است.

در قانون بیمه ، بیمه عبارت است از عقد یا قراردادی که به موجب آن یک طرف (بیمه‌گر) تعهد می‌کند در ازای پرداخت وجه یا وجوهی از طرف دیگر (بیمه‌گذار) در صورت وقوع یا بروز حادثه خسارت وارده بر او را جبران نموده یا وجه معینی را بپردازد. متعهد را بیمه‌گر، طرف تعهد را بیمه‌گذار و وجهی را که بیمه‌گذار به بیمه‌گر می‌پردازد حق بیمه و آنچه را که بیمه می‌شود موضوع بیمه می نامند.
در فرهنگ دهخدا اینگونه بیمه تعریف شده است؛ اطمینان. مقابل مخاطره ای که محتمل الوقوع باشد. ( ناظم الاطباء ) بیمه عملی است که اشخاص با پرداخت پولی مسؤولیت کالا یا سرمایه یا جان خود را بعهده ی دیگری میگذارند و بیمه کننده در هنگام زیان باید مقدار زیان را بپردازد.

انواع بیمه :
بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی، بیمه عمرو سرمایه گذاری، بیمه حوادث، بیمه بدنه اتومبیل، بیمه شخص ثالث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه مهندسی، بیمه مسئولیت، بیمه باربری که باتوجه به نیاز می توان یکی از انواع مختلف بیمه را انتخاب کرد تا در مواقع نیاز بتوان از خدمات بیمه ی خریداری شده استفاده کنیم.
کارگزاری مقدس نیاکی / آمل در سایت بهینشو24؛ برای رفاه حال آملی ها و مازندرانی های عزیز اکثر انواع بیمه ای را با تنوع شرکتهای بیمه و بصورت مقایسه ای ارائه نموده و همچنین می توانید موارد خاص بیمه ای را در بخش مشاوره رایگان ثبت درخواست نمائید تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل شود.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x