امروزه صنعت ساختمان به سمت ساخت ساختمان ها بلند و برج ها پیش می رود . با گسترش ساخت این نوع ساختمان ها در شهر ها ، داشتن آسانسور ضرورت می آید. آسانسورها هم با وجود داشتن مزایای بسیار سنگین در گیر حوادث و خطرات زیادی می شود. 

0
لطفا بعد از خواندن این مقاله ، نظرات خود را برای ما بنویسید .x

بیمه برای کاهش این مخاطرات وحوادث تدبیری دارد آسانسور راهی برای جبران خطرات و ریسک ها احتمالی مر بوط به آسانسور می باشد. بیمه آسانسور در واقع یک بیمه مسئولیت مدنی است بدین معنی که چنانچه در اثر حوادث ناشی از آسانسور بیمه گذار مسئول حادثه شناخته شوند وحکوم به جبران خسارت های مالی وجانی گردد شرکت بیمه گذار به فرد خسارت دیده پرداخت می کند.

بیمه آسانسور یا بیمه مسئولیت آسانسور بیمه مسئولیت مدنی است. این بیمه برای جبران خسارت های ناشی از حوادث آسانسور استفاده می شود.

 

چه کسی باید آسانسور بیمه کند؟

یکی از این افرادی که می بایست این بیمه نامه را تهیه کند مدیران ساختمان و مجتمع ها هستند باید به نمایندگی از سایر مالکین، آسانسور رابیمه کنند. حق بیمه مسئولیت آسانسور بین تمام مالکین تقسیم می شود. داشتن قرارداد سرویس و نگهداری سالیانه آسانسور با شرکت هایی که وزارت صنایع و معادن مجوز انجام این کار را دارند ، یکی دیگر از اقدامات لازم مدیریت ساختمان  برای نگهداری از آسانسور است.

از آنجاییکه عوامل زیادی در تولید ، طراحی ، نصب و سرویس نگهداری آسانسور نقش دارند خسارت آسانسور می تواند برای افرادی ایجاد نماید بسته به اینکه سهم تقصیر از نظر کارشناس خسارت به چه صورت وبا چه کسی باشد قابلیت پرداخت از سوی شرکت بیمه دارد لذا چنانچه حادثه ای برای آسانسور دهد و منجر به فوت یا ایجاد صدمات مالی و جانی به استفاده کنندگان آسانسور گردد با توجه به نظر دادگاه و کارشناس حوادث ممکن است هر یک از این عوامل با توجه به سهمی که در ایجاد حادثه داشته اند مقصر ومسئول شناخته شوند و باید خسارت پرداخت کنند .

همچنین شرکتی که نصب وساخت وسرویس آسانسور را انجام می دهد می بایست برای آسانسورهای نصبی خود بیمه نامه تهیه کند.

پوشش های بیمه آسانسور

برای آسانسورهای با کاربری مسکونی خسارت های جانی پوشش داده می شود . برای هر آسانسور تتعداد افراد مجاز که همان ظرفیت آسانسور است به صورت دقیق در بیمه نامه آ سانسور نوشته می شود. به صورت دقیق در بیمه نامه آسانسور نوشته می شود. در صورت استفاده بیشتر ظرفیت آسانسور ، همه خسارات پرداخت نخواهد شد. طبق نظر کارشناس بخشی از ان پوشش داده می شود. پوشش بیمه آسانسور به شکل زیر است:

پوشش فوت یا دیه

پوشش نقص عضو

پوشش هزینه های پزشکی ناشی از حادثه

آسانسورهای باری پوشش خسارات مالی هم دارند ودر صورت وقوع حادثه خسرت مالی نیز دریافت می کنند.

محاسبه قیمت بیمه آسانسور

قیمت بیمه آسانسور با توجه به چند عامل مهم محاسبه می شود:

کاربری آسانسور (مسکونی، اداری، تجاری وباربری)

تعداد طبقات توقف در آسانسور

میزان ظرفیت آسانسور

مبلغ دیه مصوب هر سال

سقف تعهدات ذکر شده در بیمه نامه

 

برای خرید بیمه آسانسور کافی است وارد سایت بهینشو شوید . از قسمت بیمه های مسئولیت مدیران ساختمان بیمه آسانسور را انتخاب کنید.

در گام های بعدی اطلاعات مربوط به ساختمان وآسانسور خود را وارد کنید. بعد از آن طرح های مختلف از شرکت های مختلف بیمه به شما نمایش داده می شود. گزینه های مختلف را مقایسه کرده وبیمه آسانسور دلخواهتان را آگاهانه انتخاب وخریداری کنید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید فرم مشاوره را تکمیل کنید یا با مشاوران ما در تماس باشید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x