بیمه درمانی پایه یکی از مهمترین و کاربردی ترین بیمه ها می باشد . دارا بودن حداقل یک بیمه درمانی برای شخص در جامعه  جزء نیازهای اولیه می باشد . به طور مستمر افرا یک جامعه درگیر بیماریهای ساده ای چون سرماخوردگی تا بیماری های سختتری هستند که در صورت نبود بیمه پایه برای اشخاص هزینه های زیادی به وجود می آید .

در ایران هم سازمان های بیمه ای پایه وجود دارند و دولت به واسطه چندین نوع بیمه درمانی پایه ای متفاوت وظیفه تحت پوشش قرار دادن تمام اقشار جامعه و بالا بردن رفاه اجتماعی دارد.

شاید این مطلب برای شما جالب باشد : بیمه چیست ؟

انواع سازمانهای بیمه گر پایه :

– تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی یکی از شناخته ترین انواع بیمه درمانی پایه در ایران است. این نوع بیمه خود به دو بخش بیمه اجباری و بیمه خویش فرما تقسیم می شود. تمامی افراد شاغل در سطح کشور مشمول قانون بیمه تامین اجتماعی اجباری هستند و کارفرمایان موظف به بیمه کردن کارکنان خود می باشند. صاحبان مشاغل آزاد نیز قادر به بیمه کردن خود در قالب بیمه خویش فرما هستند.

de22a51a 597f 4e22 b803 d7a141262eee

-بیمه سلامت یا بیمه خدمات درمانی

از سال 1391 بیمه سلامت کار با ادغام چندین نهاد و صندوق، کار خود را شروع کرد . بیمه سلامت دارای چندین نوع صندوق مختلف، از جمله بیمه کارکنان دولت، بیمه روستایی، بیمه ایرانیان، بیمه سلامت همگانی و بیمه سایر اقشار است.

20bdef06 69ad 4b9e 9836 7e05be27784f

-بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح و کارکنان دولت

خدمات درمانی تمامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر عهده سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، ساتا است. این سازمان علاوه بر خدمات سلامت و درمان به ارایه خدمات رفاهی و بازنشستگی به شاغلان، بازنشسته ها، وظیفه بگیران، وظیفه ها و خانواده ی ایشان می پردازد.همچنین سازمانهای بزرگ دولتی هم دفتر خدمات درمانی مربوط به صندوق اجتماعی همان سازمان به کارکنان و خانواده های زیرمجموعه خود ارائه می کنند.

d1075cb1 247c 45f9 be52 8453495bd731

-بیمه کمیته امداد                             

کمیته امداد امام خمینی نیز یکی از انواع بیمه درمانی پایه در ایران به شمار می رود. این بیمه پایه با هدف توانمند سازی بیشتر در قالب سه طرح و با توجه به شرایط مددجویان توسط کمیته امداد ارایه می شود .

e968ee9a 01a9 4e8f 93d2 938c9515a1fd

چرا بیمه پایه داشته باشیم؟

در کنار اجباری بودن دفترچه های بیمه گر پایه برای هزینه های روزمره درمانی؛ با توجه به افزایش روزافزن هزینه های تشخیصی- درمانی و جبران این هزینه ها هر روزه لزوم داشتن بیمه درمان تکمیلی بیشتر احساس می شود. حال اینکه برای داشتن انواع بیمه تکمیلی وجود بیمه گر پایه ضروری است.

البته در کارگزاری بیمه مقدس نیاکی/ آمل در برخی طرحهای درمان خانواده و انفرادی این قابلیت وجود دارد که بدون بیمه گر پایه هم ثبت نام کنید و از خدمات این نوع بیمه بهره مند گردید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x