بهترین بیمه تکمیلی زایمان چیست؟

یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر زوجی تولد کودکشان  می باشد، که البته این اتفاق خوب برای بسیاری از خانواده ها بحران های مالی ایجاد می کند. هزینه هایی از قبیل آزمایشات،سونوگرافی و معاینات قبل از تولد گرفته تا هزینه‌های زایمان که بسته به نوع پزشک، نوع زایمان، بیمارستان انتخابی و نوع بیمه گر پایه بسیار متفاوت است.

با ثبت نام بیمه تکمیلی درمان یکی از بزرگترین دغدغه فکری زوجین که همان هزینه های گزاف درمانی می باشد، کاهش می یابد. انتخاب بهترین بیمه تکمیلی زایمان، بیمه ای است که سقف تعهدات معقولی را برای جبران هزینه های زایمان ارائه نماید.

 

بیمه زایمان به چه کسانی تعلق می گیرد؟

تمامی افرادی که باردار نیستند می توانند از پوشش های بیمه تکمیلی برای زایمان استفاده کنند. هیج فرد بارداری نمی تواند بعد از بارداری بیمه تکمیلی خریداری کرده و از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند. دلیل آن، دوره انتظاریست که برای بهره مندی از پوشش زایمان بیمه تکمیلی در نظر گرفته شده است. دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی معمولا بین ۹ تا ۱۲ ماه است. اگر در حین بارداری ، بیمه تکمیلی درمان ثبت نام کنید بیمه هیچ تعهدی را نسبت به پرداخت خسارت این پوشش‌ها نخواهد داشت.

بیمه تکمیلی زایمان توسط کدام بیمه نامه ارائه می شود؟

پوشش زایمان توسط همه بیمه‌های تکمیلی ارائه می‌شود؛ اما شرایط و ضوابط، سقف تعهدات و دوره انتظار آنها با هم متفاوت است.

 

اگر به دنبال خرید بهترین بیمه تکمیلی زایمان هستید باید چند نکته زیر را مد نظر داشته باشید:

 

۱- بالاترین سقف تعهدات برای جبران هزینه های زایمان:

از اولین قدم‌ها در خرید بیمه نامه تکمیلی که پوشش زایمان دارد، مقایسه سقف تعهدات پوشش زایمان هر طرح بیمه نامه تکمیلی می‌باشد که معمولا سقف تعهدات زایمان در بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای می‌تواند بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان در برخی از قرارداد‌های بیمه درمان گروهی با تعداد بالا بدون سقف هم باشد.

 

۲- بیمه نامه تکمیلی که  سقف تعهدات پاراکلینیکی بالایی را جبران کند:

در کنار هزینه های زایمان، انجام موارد تشخیصی از قبیل انجام آزمایشات، رادیولوژی و …  می‌تواند هزینه‌های قابل ملاحظه ای برای بیمه گذاران داشته باشد. از این رو در خرید بیمه درمان تکمیلی باید به سقف تعهدات پاراکلینیکی بیمه نامه نیز توجه داشته باشید.

 

۳-  طرف قرارداد با بیمارستان‌های معتبر خصوصی و دولتی باشد:
بیمه نامه تکمیلی که سقف تعهدات بالایی داشته و قیمت مناسبی دارد نمی‌تواند گزینه خوبی باشد! چرا که بهترین بیمه درمان تکمیلی بیمه نامه‌ای است که علاوه بر داشتن قیمت مناسب و سقف تعهدات بالا با بیمارستان‌های معتبر در سراسر کشور طرف قرارداد باشد.

۴- بیمه نامه تکمیلی که قیمت مناسبی را داشته باشد:

علاوه بر پوشش ها و تعهداتی که بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌کند، قیمت این بیمه نامه در زمان خرید هم مهم می‌باشد. هر شرکت بیمه‌ای برای طرح‌های مختلف بیمه‌ای که ارائه می‌کند قیمت‌های متفاوتی دارد که فرد بیمه گذار می‌تواند با توجه به موارد درخواست خود یکی از طرح ها را در شرکت‌های مختلف بیمه انتخاب کند.

 

۵- بیمه تکمیلی که فرانشیز کمتری را داشته باشد:

نهایتا گزینه دیگری که می‌تواند شما را در خرید بهترین بیمه زایمان همراهی کند بیمه نامه‌ای است که فرانشیز کمتری را داشته باشد. فرانشیز بخشی از هزینه است که باید توسط خود فرد پرداخت شود. در بیمه نامه های درمان تکمیلی در صورت داشتن بیمه درمان پایه از جمله بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی و … باقی هزینه های با منظور شدن فرانشیز پرداخت می‌شود.

به طور مثال:

  • فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان ۱۰% است.
  • بیمه تعاون ۱۰% فرانشیز، برای درمان تکمیلی انفرادی در نظر گرفته است.
  • درحالی که این عدد در بیمه sos به صفر درصد می‌رسد.
  1. بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر انجام چکاپ اجباری

لازم است بدانید که برخی شرکت‌ها برای فروش بیمه درمان تکمیلی انفرادی، انجام آزمایش و چکاپ پزشکی را اجباری کرده‌اند. بعد از انجام آزمایش و آماده شدن نتیجه‌ی آزمایش مشخص می‌شود که فرد می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد یا خیر.اما برخی شرکت‌ها انجام این آزمایشات را ضروری نکرده و به تکمیل پرسشنامه‌ای توسط فرد اکتفا می‌کنند. پس از تکمیل این پرسشنامه در صورت لزوم فرد باید آزمایش پزشکی بدهد، در غیر این صورت بیمه صادر خواهد شد.

 

ضرورت و عدم ضرورت چکاپ بیمه‌ای شرکت های بیمه به صورت زیر است:

 

بیمه سامان و تعاون: اجباری نیست

بیمه SOS: اجباری ست و تنها نتیجه آزمایشی مورد قبول واقع می‌شود که در آزمایشگاه SOS انجام شود.

 

 

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب بیمه ای

شرکت های بیمه

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x